Будь-яка успішна приватна компанія в певний момент досягає такого рівня розвитку, коли вже не раціонально працювати зі старими замовниками та потрібно розширятися для збільшення впливу та прибутку. Таку можливість може забезпечити тендер. Адже саме там можна знайти найбільш суттєві замовлення практично в будь-якій сфері. Таким чином, підприємець отримує шанс на розвиток свого бізнесу, а організація, що організовує тендер, має можливість знайти найбільш вигідну пропозицію зі сторони виконавців. Але мало хто знає як саме проходить процедура проведення тендеру та що треба зробити для того, щоб взяти в ній участь.

Одразу слід сказати, що тендер — це своєрідний аукціон, що проводиться компаніями задля пошуку виконавців на постачання певної продукції, послуг або робіт.

Таке велике значення йому відведено у зв’язку з тим, що саме таким чином найбільші підприємства країни знаходять замовників. Отже, у приватних підприємців є шанс отримати впливового замовника та вийти на новий рівень, адже саме тендер може забезпечити приріст суттєвих замовлень. Але щоб взяти участь у тендері треба розуміти як саме проходить ця процедура. Давайте спробуємо більш детально розібратися у всіх етапах від збору паперів і до остаточного оголошення переможця.

Перш за все, виконавцю слід подати заявку на участь у тендері

Зробити це можна через сайт Української Універсальної біржі tender.uub.com.ua. Тільки так можна зареєструвати свою компанію як зі сторони замовника, так і з боку виконавця. Для цього потрібно буде зібрати цілий пакет документів, який свідчитиме про легітимність існування Вашого бізнесу, фінансовий стан організації та багато інших важливих чинників. Варто зазначити, що процес збору паперів може зайняти деякий час та зусилля, але відноситися до нього треба з усією можливою відповідальністю. Найменша помилка і замовник може в той же час відхилити свою пропозицію і анулювати Вашу участь у тендері. Список необхідних документів може налічувати близько двадцяти різноманітних довідок та інших паперів. Головним чином, вони мають довести замовнику Ваш професіоналізм та досвід у цій справі. Якщо все зроблено вірно, то не повинно виникнути додаткових питань в процесі проведення тендеру. Також слід зауважити, що процес збору документів можна довірити стороннім організаціям з юридичним досвідом. Так можна значно зекономити свій власний час та зусилля.

Далі відбувається пошук замовлень, що відповідають Вашим інтересам

Якщо Ви займаєтесь тим, що має попит між організаторами тендерів, то цей пошук не забере багато часу. Приклад популярних пропозицій можна знайти тут https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/tendery-na-instrument-sered-derzhzakupivel-prozorro.

Коли список потенційних замовників сформований, настає час для самого аукціону, який проходить в три етапи

На першому, треба проаналізувати замовлення та зробити цікаву пропозицію. На другому і третьому етапі, цю пропозицію доведеться покращувати, щоб збільшити свої шансі на перемогу. Та пропозиція яка буде виглядати найбільш привабливою для організаторів тендеру і отримає право взятись за виконання замовлення. Отже, треба намагатись зробити найкращий варіант, який зможе викликати потенційний інтерес.

Далі з поміж учасників тендеру буде визначений переможець, що отримає замовлення

Тут варто сказати, що замовниками, що організовують тендер є переважно державні організації, які тільки таким чином і можуть знайти виконавця. Адже це регламентовано чинним законодавством України і забезпечує прозорість проведення всіх закупівель у державному секторі.

Загалом, тендер є прекрасною можливістю знайти непогане замовлення. У цьому аукціоні беруть участь найбільші компанії країни, але там є чимало варіантів і для початківців.

Процедура проведення тендеру

You May Also Like