Система ПроЗорро – це один з основних контролюючих органів, що дозволяє проводити різні види закупівель, починаючи з державних тендерів та закінчуючи комерційними торгами. Діяльність самої системи регламентується діючим законодавством країни, що гарантує повну прозорість та легальність проведених торгів.

Для того, щоб отримати доступ до лотів в системі ПроЗорро, потрібно обов’язково визначитися з вибором електронного майданчика. На сьогодні, стати учасником торгів можуть лише ті користувачі, які з запропонованого переліку платформ обрали акредитований в ПроЗорро ресурс.

ТБ “Українська енергетична біржа” – це сервіс, що пропонує користувачам прозорі умови, широкий перелік напрямків в торгах, активну технічну підтримку, швидке оновлення інформації й легальність. Для того, щоб ознайомитися з повним переліком переваг саме цього сервісу, просто перейдіть за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/indexes/, де ви зможете впевнитися в цьому особисто.

Які закупівлі можуть проходити в ПроЗорро

Як вже згадувалось раніше, лоти публікуються саме на електронних майданчиках. Система ПроЗорро – це глобальна база даних, куди потрапляє інформація про результати торгів та учасників, які брали в них участь.

Що стосується найбільш актуальних та частих закупівель, що проводяться на електронних майданчиках, то сюди можна віднести такі напрямки, як:

  • Державне майно – мова йде про реалізацію державного майна та малу приватизацію. Це означає, що майно, в якому державні установи не зацікавлені, виставляється на торги, де приватні компанії можуть поборотися за можливість переходу цього майна в комерційну сферу. На сьогодні, в цьому особливо зацікавлені великі підприємства, які ставлять собі завдання – розширити свою сферу впливу;
  • Державна нерухомість – це ще один напрямок в торгах, що має великий попит. В купівлі таких лотів зацікавлені як підприємці, які бажають використовувати такі об’єкти в комерційних цілях, так і звичайні люди, що шукають собі житлову нерухомість;
  • Природні ресурси – це один з прогресивних напрямків, який постійно розвивається. Особливо він популярний на сайті української енергетичної біржі, де можна знайти велику кількість таких лотів. Що стосується типів самих ресурсів, то це може бути нафта, деревина, газ й подібні копалини;
  • Арештоване та конфісковане майно – це можуть бути об’єкти нерухомості, автомобільний транспорт, акції й тому подібні лоти. Якщо говорити про активи збанкрутілих банків, то такі лоти мають особливий попит серед великих підприємців. У випадку зі звичайним конфіскованим та арештованим майном, участь в таких торгах беруть майже всі користувачі;
  • Військова техніка – такі лоти мають великий попит серед різних колекціонерів, які можуть бути зацікавлені в придбанні подібної техніки. Варто зазначити, що на торги можуть виставлятися лише ті зразки, в використанні яких держава вже не зацікавлена. Частіше за все, виставлена техніка знаходиться в непрацюючому стані і потребує проведення ремонтних робіт.

Це декілька цікавих напрямків, які ви можете знайти, скориставшись послугами будь-якого електронного майданчика.

Всього в системі ПроЗорро представлено більш як 10 таких сервісів і всі вони можуть запропонувати вам особливі умови співробітництва. 

Що потрібно знати про земельні торги

Реалізація землі в форматі електронного аукціону – це вже не нове явище. Такі лоти можна було знайти на електронних майданчиках і раніше. Різниця лише в тому, що з 1-го липня 2021-го року запрацював відкритий ринок землі, що значно розширило можливості для власників земельних ділянок.

Люди, які мають в своєму розпорядженні земельні ділянки з паями, також отримали можливість робити з ними те, що їм заманеться.

На сьогодні, на будь-якому електронному майданчику можна знайти сотні лотів з земельними ділянками.

Наразі, у людей, які зацікавлені в придбані таких ділянок є певні обмеження. Одне з них – це можливість купівлі не більше 100 гектарів землі в одні руки. Це стосується саме фізичних осіб, які мають українське громадянство.

Варто нагадати, що в законі прописано, що вже в 2024-му році це обмеження буде знято, але стосуватиметься це виключно юридичних осіб, які зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі, за умови реєстрації компанії саме на території України.

Важливою вимогою для участі в таких торгах є наявність прозорої документації, відсутність негативної репутації та своєчасне подання заявки на участь в аукціоні. Для отримання додаткових консультацій з приводу взяття участі в таких аукціонах, ви можете скористатися допомогою технічної підтримки на тому електронному майданчику, де ви берете участь в торгах.

Популярні напрямки в державних закупівлях

You May Also Like