Сухостоєм називають дерева або кущі, котрі засохли та залишились стояти в корінні. Причинами утворення сухостою зазвичай називають кліматичні коливання температур, процес старіння та висихання рослин, які виникають через вологу. Окрім того, сухостій з’являється через пошкодження дерев та кущів під час великих пожеж, впливу грибку або шкідливих комах.

Лісгоспи України повинні проводити регулярні перевірки на предмет необхідності вирубки дерев. Це робиться для того, об сухостій було вивезено із загальної маси лісів для проведення профілактичних робіт та виявлення захворювань, щоб у подальшому не допускати повторні засухи.

Однак, виникає питання, куди лісні господарства мають направляти сухостій, щоб від цього була корить не лише їм, а й суспільству. Сухостій використовують у будівництві. Саме тому, цей товар має великий попит на ринку і постає питання як його вигідно та надійно придбати.

Продажі сухотою в Україні

Як зазначено на офіційному сайті Української універсальної біржи – sale.uub.com.ua, у 2021 було відкрито ринок необробленого лісу. Відтепер цю продукцію можливо реалізовувати завдяки надійним електронним майданчикам системи електронних торгів Прозорро.Продажі.

Сухостій є одним із найпоширеніших лотів цього ринку. Саме тому, тепер великі лісні господарства мат нагоду продавати сухостій, котрий і так мав буди реалізований на користь народу. За весь цей час, ринок був доволі насичений і тому попит на сухостій тільки зростав. Старі процедури унеможливлювали перегляд надійних підприємств, але відтепер це не є проблемою.

За правилами проведення публічних закупівель сухостою, бюджет торгівельної компанії за цим лотом має бути не меншим ніж 200 тисяч гривень. При цьому, обсяг товару має бути не меншим ніж 150 кубічних метрів. Якщо ці норми не використані, то допускається стара процедура, яка не задовольняла більшість підприємств.

Головною метою спрощення процедури є отримання прозорих торгів необробленою деревиною, коли учасники зможуть самостійно керувати процесом та мати вплив на виконання умов договору. При цьому, товарні біржи виступають в якості гаранту їх проведення.

Враховуючи, що сухостій потребується у будівництві, цей ринок був повністю корумпований та потребував певних реформ. Такі реформи було проведено та введено обов’язок на звернення до системи Прозорро. За минулі роки саме ця система змогла переконати громадян України, що лише шляхом відкриття інформації про закупівлі ми зможемо подолати корупцію.

З 2016 року система працює бездоганно, виконує поставлені на неї завдання та є безумовно корисно для всієї держави. Для того, щоб ознайомитись із процедурою реалізації сухостою за новими правилами, ми радимо вам ознайомитись із інформацією за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/kupivlya-brusiv-suhostoyu-na-prozoro-prodazhi.

Її підготували спеціалісти Української універсальної біржи, котрі максимально компетентні у цьому питанні та допоможуть вам отримати відповіді на всі поставлені запитання.

Прямо зараз варто перейти на сайт Української універсальної біржи та ознайомитись із правилами проведення торгів. Це забезпечить вам інформацією, котра допоможе не лише реалізувати свій сухостій, а зробити це максимально корисно, надійно та вигідно для всіх, в тому числі і для держави.

Сухостій України: реалізація та призначення

You May Also Like