Покрівельна плівка чи мембрана є досить важливим елементом, коли мова йде про дах. В даній статті ви можете знайти певні досить корисні поради, котрі допоможуть вам обрати правильний матеріал.

Супердифузійна мембрана чи плівка-гідробар’єр?

Якщо ви віддаєте перевагу класичній гідроізоляції — вибирайте плівку. Краще посилену, щоб уникнути низки проблем під час монтажу та експлуатації цього матеріалу:

  • висихання і деформації під дією високих температур або їх постійного перепаду;
  • відсутності зазорів у підпокрівельному просторі, через що дах не може «дихати»;
  • скупчення великої кількості вологи, яка зіпсує утеплювач і дерев’яні балки. 

Тільки якісні плівки та мембрани надійно захищають дах від негативного впливу високих температур, через що перегріваються всі шари «пирога», і гідробар’єр виходить з ладу набагато швидше. Наприклад, розраховані на 10-15 років служби матеріали вимагають заміни вже через 5 років. Але ж дах укладається на більш тривалий термін. Тому слід мати на увазі, що правильна мембрана для даху служить значно довше і купуючи матеріал, варто поцікавитись про термін служби у продавця.

У супердифузійних мембранних плівок є одна особливість — вони підходять для влаштування «теплої» покрівлі, оскільки пара з цих утеплювачів виходить назовні, і плівка їй у цьому не перешкоджає. А ось у більшості гідроізоляційних плівок вентиляція двоконтурна, вони підходять переважно для «холодної» покрівлі. 

Зчеплення з основою

Паро- і гідроізоляція буває механічно укладається і наплавляється. У першому випадку матеріал кріпиться цвяхами або скобами на будь-яку основу — бетон, дерево або профлист, а в другому — на дахи складної конструкції завдяки багатошаровій структурі (нижній шар плавиться при високих температурах). 

Антиоксидантні властивості

Такими параметрами володіють плівки, які укладають з двома провітрюваними зазорами. Така гідроізоляція вважається незамінною, якщо покрівельний матеріал — метал, з якого постійно стікає вода. У складі таких плівок особливий матеріал, який поглинає й утримує вологу протягом тривалого часу.

Мембрана забезпечить покрівлі три переваги 

Це максимально довгий термін служби, стійкість до високих температур і відсутність вологи всередині даху. Важливо облаштовувати покрівлю з приблизно однакових за вартістю матеріалів. Якщо це металочерепиця з терміном служби до 40 і більше років і в поєднанні з утеплювачем з базальтової вати, то потрібна не плівка, а мембрана. З нею не доведеться кожні 5-10 років знімати покрівельне покриття і повністю переробляти дах. 

Купуючи мембрану, звертайте увагу на опис матеріалу, його технічні параметри, призначення і торгову марку. Найкраще рішення — покрівельні матеріали, пароізоляція та аксесуари одного виробника. Так ви отримаєте дах, який не буде протікати, не деформується і прослужить довго. Придбати різного типу мембрани можливо на сайті

Як обрати покрівельну плівку

You May Also Like